Mēbeļu stāsti


Katra senlaicīgas mebēles restaurācija ir ļoti interesants process. Mūsu rokās dažreiz nonāk unikālas mēbeles ar kādu oriģinālu stāstu. Cenšamies šos stāstus saglabāt.Lietas un priekšmeti ar stāstu vienmēr ir piesaistījušas cilvēku uzmanību.

Jaunā Rīgas teātra darbinieki zemāk redzamo krēslu atrada atkritumu izgāztuvē un nolēma to "adoptēt". Kaut arī stipri bojāts, tas vēl joprojām saglabāja sievišķīgu un smalku auru un teātra darbinieki nolēma, ka tas varētu kļūt par piemērotu rekvizītu izrādei Aspazija. Tā nu izmestais krēsls nonāca mūsu darbnīcā un piedzīvoja pilnīgu restaurāciju un atdzimśanu. Krēsls ir uzsācis savu otro mūžu un būs apskatāms Jaunajā Rīgas Teatrī, kā arī, cerams, piedzīvos ne vienu vien izrādi.Latvijas dizaina pērles! Pēc Jūlija Madarnieka metiem izgatavotais krēsls (ap 1900.g.) vairs nav vientuļš. 2015. gadā izgatavota krēsla kopija. Krēsls izgatavots RAV, tapsēšanas darbi SIA ZOFFA. Tapsēšanas darbiem izmantot oriğināls audums pēc Jēkaba Bīnes skicēm 1903.g. Projekts tapis sadarbībā ar Dekoratīvi Lietišķo Mākslas muzeju, kas kļuvis par abu krēslu mājvietu arī drīzumā priecēs muzeja apmeklētājus.

Mēbeļu restaurāciju  uztveram  vienlaicīgi kā zinātni, mākslu un augsti kvalificētu meistaru darbietilpīgu un rūpīgu  darbu. Izjūtam patiesu gandarījumu, ja izdodas iedvest otro dzīvību laika zobu sagrauztam priekšmetam.